Jak nastavit el kotel na podlahové topení?

Rubriky:

Reklama
JF Jan Fuit @jan.fuit před 2 roky21.11.2021 01:00:51
Jak nastavit el kotel na podlahové topení?

Zdravím.... patrně to asi nebude tak jednoduchá otázka, jak si teď myslim a brzo se mě zeptáte na spousty věcí ohledně baráku.... Tak to zkusim pod otázkou ještě mírně rozvést.... nicméně moje otázka zní: Jak nastavit el kotel, aby optimálně topil do PT?

Kotel máme Protherm 18kW, s tím, že je nastaven na max 4kW (stejně jede většinou jen na 2kW)..... teplota na kotli 28°C. v místnostech máme termostaty s nočním poklesem (cca o 2°C)... denní teploty 22°C... koupelna 24°C, ložnice 21°C
RD z roku 1938, zatepleno 15cm polystyren. Okna plast trojskla....
spodní patro cca 80m2 výška 2,50cm, zeď 45cm plná cihla, aktuálně komplet v rekonstrukci - nebydlíme tam, zatím nevytápíme, přes zimu jede na 16°C (topím pouze jeden okruh pod schody... v místnostech je teploměr, jedeme bez termostatů)
stropy spirol
horní patro, obvodová stěna Heluz cihla 30cm, vnitřní příčky Ytong, 4x střešní okno trojsklo, zatepleno 16+6cm vata.

jinak máme nahoře k dispozici i "klimatizaci" se kterou sem tam ve výjimkách přitápíme.

před kotlem mám měřič spotřeby... letos je ještě málo údajů, ale jinak mám celou loňskou zimu cca od 14.11. do 1.4. každej den....
za tohle období jsme loni protopili 3765kW (tj s naším tarifem asi 10.000Kč)..... vim, že nejde topit zadarmo, ale přesto by mě zajímalo, jestli jde nějak optimalizovat topení. Jestli je lepší nastavit třeba teplotu kotle na 32°C s tím, že termostaty v místnostech si pohlídají průtok.... nebo jestli snížit teplotu a přitápět třeba ještě klimoškou

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejlépe hodnocené

Nejnovější příspěvky

14 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.