Plyn vs TČ v novostavbě s rekuperací.

Reklama
MJ Martin Jirásko @martin.jirasko před 2 roky24.11.2021 15:48:50
Plyn vs TČ v novostavbě s rekuperací.

Dobrý den,
pro plánovanou výstavbu jednopodlažního nízkoenergetického domu v Brně zvažuji následující.

Kombi aktivní/pasivní rekuperace např. Nilan GOTT 2600 s možností chlazení v létě. Případně pro kompletnost systému jednotku Jablotron Futura.
Ze zkušenosti uživatelů aktivních rekuperačních jednotek jsem navnímal, že do venkovní teploty cca 0°C a dobře izolovaném domu je rekuperace dostačující zdroj vytápění.
Pro ohřev vody a dotápění podlahovým teplovodním topením bych pak instaloval kondenzační kotel. Líbí se mi Jablotron Aura právě pro ucelenost systému s již zmiňovanou rekup. jednotkou.

NEBO by bylo vhodnějším řešením nahradit kondenz. kotel tepelným čerpadlem vzduch-voda? Případně jiné řešení?
Jde mi samozřejmě o poměr investičních nákladů s provozními.

Plyn přípojku máme na pozemku vyvedenou. Dům je projektován původně na kondenzační kotel bez rekuperace.

Info z technické zprávy:

Obytná vytápěná plocha domu 145 m2
Návrhový tepelný spád systému vytápění činí 40/30 °C.
Tepelná ztráta objektu - 5,22 kW
Výkon otopných těles - 0,38 kW
Výkon podlahového vytápění - 6,32 kW
Celkový výkon vložený v otopném systému - 6,7 kW
Roční potřeba tepla pro vytápění - 10,14 MWh/rok
Uvažovaný zdro j tepla v projektu: ENBRA CD 24H + zásobník zásobníku ENBRA NOR 100.

Předem děkuji za reakce.
Martin

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

2 odpovědi

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.