Předělávka ATMOS DC25GS na peletky - zkušenosti? Předělat nebo ne?

Rubriky:

Reklama
PK Pama Koka @pama.koka před 2 roky03.12.2021 16:37:55
Předělávka ATMOS DC25GS na peletky - zkušenosti? Předělat nebo ne?

Dobrý den, jak již název napovídá mám v RD již 10 let dřevozplynující kotel ATMOS DC 25 GS s 1500 litry AN. Celý systém funguje dobře, jen jsem již ztratil sílu každý rok dřevo shánět, řezat, štípat, sušit a pak převážet do kotelny. Varianta je buď koupit kompletně nový kotel na peletky, nebo stávající dřevozplynující na peletky předělat (stojí to pár desítek tisíc, ale pořád levnější než nový kotel a mohu střídat dřevo a pelety).
Bohužel od firmy ATMOS mi došlo toto jejich stanovisko:
"... kotle řady DCxxGS mají v horní spalovací komoře po bocích keramiku a přes ní proudí při spalování dřeva primární vzduch. V této části není teplovodní výměník. Při topení peletama v hořáku ( ve dvířkách) by byla spalovací komora kotle nadmíru přetížena a proto u těchto typů kotlů nelze hořák na pelety namontovat, navíc hrozí určitá rizika vrácení se tepla do hořáku a poškozování misky hořáku..."

Mé dotazy tedy zní:
1) vyzkoušel někdo přes popsané riziko tuto předělávku realizovat?
2) jak předělávka funguje?
3) dá se udělat nějaké bezpečnostní opatření, aby se případným poškozením kotle či hořáku předešlo?
4) a má to dle vás vůbec smysl?

Děkuji mnohokrát za radu.
Marek

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

2 odpovědi

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.