Jak efektivně topit

Rubriky:

Reklama
PS Petr Sklenář @petr.sklenar před 2 roky07.12.2021 00:59:29
Jak efektivně topit

Dobrý den, prosím o radu vždy jsem ji zde od vás dostal.
Nová otopná soustava: přízemí 5 okruhů podlahovky ( 400 m ) + žebřík.
V patře dva radiátory.
Kotel Protherm Panter Condens 15 kko cs1.
Regulace miset pro srt 380 + venkovní čidlo.
Napíšu co jsem tak vypozoroval, pokud topím přes topnou křivku, tak se výstupní teplota
kotle mění dle teploty venku, ale kotel topí neustále i v případě že byla překročena požadovaná teplota na regulátoru. Čekal jsem že po dosažení požadované teploty v místnosti kotel prostě vypne a sepne opět když teplota klesne.
Nebo lze nastavit teplotu ručně nebo přes týdenní harmonogram. V tomto připadě kotel po dosažení požadované teploty v místnosti vypne. Bojím se však že než zase sepne, vychladne mi zbytečně podlaha. Bylo by vhodné si třeba nastavit aby kotel topil třeba mezi 21 až 22 C?
Příklad
0:00 - 0:30 22 C
0:30 - 1:00 21 C
1:00 - 1:30 22 C
1:30 - 2:00 21 C
Jak vše nejlépe prosím nastavit a jak topit abych neměl milionový účet za plyn? A je normalní že u topné křivky kotel nevypne i přesto že bylo dosaženo požadované teploty?

Jeste se chci zeptat, zda platí že pokud mam okruh podlahovky 50 m a prutok je 1 l za minutu, tak u 100 m by byl prutok dvojnásobný tudíž 2 l za minutu?
Nebo jak jinak spravne nastavit prutoky?

Děkuji vám.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejlépe hodnocené

Nejnovější příspěvky

40 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.