tepelné čerpadlo (venkovní část) na terase a kondenzát

Rubriky:

Reklama
CT Cyril Tichý @cyril.tichy před 2 roky07.12.2021 20:07:56
tepelné čerpadlo (venkovní část) na terase a kondenzát

Dobrý den,
konečně se schyluje k instalaci TČ (vzduch-voda). Problém je mne ten, že TČ musí být na terase, kde je položena zámková dlažba. Jinam to nejde, protože mám moc velkou terasu a umístění mimo terasu by znamenalo dát TČ někam daleko od domu na trávník
A)
Nemám problém dlažbu rozebrat v místě TČ, provést drenáž pod TČ (plánované místo) a udělat obrubník kolem čerpadla a v místě TČ nechat kačírek, aby kondenzát mohl volně odtékat na zem v místě instalace TČ a tam se vsákl. Samozřejmostí je betonový základ na obou stranách TČ
Nebo
B) mám použít pod TČ vanu (příslušenství k TČ za asi 6000Kč) a odvést kondenzát do dešťové kanalizace, která vede zrovna pod plánovaným TČ? Samozřejmostí je betonový základ na obou stranách TČ
nebo
C) mám rozebrat dlažbu, udělat kolem plánovaného místa TČ díru, tuto díru vyspádovat do dešťové kanalizace, popřípadě "vymodelovat betonem ve spádu do dešťové kanalizace (udělat betonovou vanu, která bude pod úrovní terasy v zemi), vytvořit betonový základ na TČ a vzniklou díru zavést kačítŕkem . Vana bude mít vyustění do dešťové kanalizace. (toto je snad úplná šílenost s nejasným výsledkem)

Nebo něco jiného?
děkuji

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejlépe hodnocené

Nejnovější příspěvky

10 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.