Protherm Tiger 12 KOZ 17 - F3/F1

Rubriky:

Reklama
RN Radek Novák @radek.novak309 před 2 roky08.12.2021 21:30:33
Protherm Tiger 12 KOZ 17 - F3/F1

Zdravím,

mám kotel Protherm Tiger 12 KOZ 17 (ročník 2008)
přišel jsem pro radu/potvrzení domněnky.

Co se děje špatně:
Kde očekávat závadu v momentě, kdy je nastaven TUV (na mytí) a OV (na ohřev-zásobník) na:
TUV:40, OV: 60

Při používání TUV se kotel sepne, doohřeje na potřebné teploty - v reálu vypne při 45/75.
Po 2-3min cca začne voda v OV stoupat pomalu k 95 a poté střelí pojistka a F3.
F3 se po vychladnutí změní na F1 nebo nepíše nic, ale když chce kotel zapnout, tak vyhodí F1 (pojistku zamáčknu a jede se dál...).
Je to ale otravné. Někdy udělá, někdy ne.

Z toho, co jsem dohledal jde (logicky) o přehřátí kotle:
Možné závady:
•Filtr OV (zanesení).
•Čerpadlo OV (nečistoty).
•Výměník OV/TUV (zanesení)

Na bytě jsem přebral po původním majiteli, bohužel na psané poznámky pod krytem jsem narazil až později.
Konkrétně na expanzní nádobě (TV) je poznačeno:
"vadná 2015" a vedle toho nějaké datum a "prázdná 400kpa", na bočnici pak další údaj z 2013 exp. prázdná,2015, 120kpa. 1,0 bar.

Nevím moc co si z  toho vyvodit - pokud je vadná, proč ji neměnili nebo mohl být důvod jinde(?), těžko říct...Možná v době předání to jelo, problém se objevil pár měsíců zpět.
Nicméně s poklesem tlaku v OV, který je mezi 1- 2 bary udržuje kotel vcelku v pohodě, není to nic frekventovaného.

Může mě tu někdo zkušenější navést, jestli mě čeká tedy výměna té expanzní nádoby nebo hledat problémy jinde?
Případně kolik čekat za servis?

Díky předem.

Upraveno autorem před 2 roky
Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

4 odpovědi

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.