Kdo nabral nejvíc zákazníků utíkajících z režimu DPI (EE)?

Rubriky:

Reklama
HM Harry Minduton @harry.minduton před 2 roky19.12.2021 15:54:01
Kdo nabral nejvíc zákazníků utíkajících z režimu DPI (EE)?

Na OTE už jsou měsíční statistiky za listopad 2021, tak se můžeme pobavit nad tím, kdo nejvíce nabobtnal z krachu BEe.
Komentuji jen meziměsíční skokany se ziskem +100% a více v počtech zákazníků, nebo subjekty od 10 tisíc zákazníků výše, nebo prostě co mě nějak zaujalo...
Komentář k trendům v plynu napíši možná později.

Elektrická energie:
ARMEX ENERGY: Mírná ztráta z 31411 na 31374. Zajímavé jen potud, že do té doby vykazovali celkem výrazné meziměsíční pravidelné přírůstky (např. v lednu měli pouze 27821) - je vidět, že jejich zákazníci jsou dost vyplašení a postupně se rozprchávají. Čekal jsem o něco výraznější pokles, ale popravdě, ono nyní není kam líp zdrhat...
AZ Energies: Růst z 1713 na 4 628. To jsem nečekal.
bezDodavatele: Růst z 600 na 1400. To jsem čekal.
CENTROPOL: Růst z 208118 na 214413. Slušný, ale čekal jsem trochu víc. Ale popravdě, vzhledem k tomu, že byli dřív v zásadě na setrvalém počtu, se to dá považovat za úspěch.
ČEZ Prodej: Uteklo jim asi 15% do DPI nabraných zákazníků (-60 t.).
Dobrá Energie: Nic překvapivého. 32033 > 32759
E.ON Energie: Uteklo jim asi 18% do DPI nabraných zákazníků (-33 t.).
EPET: 41240 > 43002. Čekal jsem víc, podstatně víc přírůstku.
eYello: 34729 > 39579. Slušné.
Františkovy: 1936 > 2635. S ohledem na velmi špatnou pověst jsem předpokládal, že to bude obcházeno obloukem, ale zjevně Franta i přesto přilákal.
innogy: 486165 > 526660. Neuvěřitelné, velmi vysoký přírůstek zákazníků. Čekal jsem ho.
LAMA: 46030 > 52425. Dobrý.
MND: 90703 > 119313. Neuvěřitelné, velmi vysoký přírůstek zákazníků. Moc jsem ho nečekal.
PRE: Uteklo jim asi 14% do DPI nabraných zákazníků (-9 t.)
Pražská plyn.: 63932 > 69382. Velice slušné. A popravdě, čekal jsem to, protože brali na tu neurčitovku s bonusem.
Rodinná energie: 2508 > 2820. Podobné pocity jako u Františka.
TEDOM: 375 > 1527. Dobrý rozjezd.
Teplárny Brno: 901 > 1229. Slušné.

Loseři:
1. ARMEX ENERGY - protože šlo obecně o prorůstovou situaci po stránce počtu zákazníků, a nedokázali toho využít, naopak ztratili
2. E.ON Energie - protože nedokázali zadržet a zaujmout zákazníky, kteří jim spadli doslova do klína - nejhorší výsledek z trojky DPI
3. EPET - protože měli perfektní šanci nabrat tisícovky nový zákazníků a promarnili ji. Sice zaznamenali růst, ale s ohledem na svůj potenciál jen malý

Vítězové:
1. MND - protože na sebe dokázali strhnout 22 % zákazníků odcházejících z režimu DPI a přitom za sebou nemají tak velké jméno jako innogy
2. innogy - protože na sebe dokázali strhnout 40 % zákazníků odcházejících z režimu DPI
3. AZ Energies a bezDodavatele - protože dokázali víc než zdvojnásobit počty a zaujali se svým agresivním pojetím SPOT produktů

Upraveno autorem před 2 roky
Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

3 odpovědi

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.