Tlak pri TČ Panasonic Aquarea

Rubriky:

Reklama
MB Michal Belčík @michal.b před 2 roky01.01.2022 08:17:12
Tlak pri TČ Panasonic Aquarea

Dobrý deň,
chcel by som sa opýtať majiteľov TČ Panasonic Aquarea, či majú pri prevádzke stabilný tlak v sústave vykurovacej vody.
Tlak na manometri TČ mi totiž pri spustení padne cca o 0,6 bar, potom trochu vystúpi a keď sa TČ vypne, tak sa vráti na pôvodný tlak. Počas prevádzky sa mi tlak asi podľa momentálneho výkonu ustáli na rôznych hodnotách.
Pýtal som sa technika TČ, ten povedal, že to je normálne. Ľudia, ktorí u nás robili kúrenie zas hovorili, že pokles o 0,6 je veľký výkyv.
Keď to porovnám so známymi, ktorí majú plynové kotly, tak tí majú tlak vykurovacej vody viac-menej stabilný.
Ak by som dal tlak v sústave napr. 1,1 - 1,2 bar, tak by mi ho ľahko hodilo do poruchy kvôli nízkemu tlaku počas prevádzky (-0,6 bar). Preto mám tlak vyšší.

TČ má expanznú nádobu zabudovanú v sebe a mala by vyhovovať do 150 litrov vykurovacej vody a 7 m prevýšeniu. V tomto smere je všetko splnené.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejlépe hodnocené

Nejnovější příspěvky

6 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.