Zapojení termostatu Protherm Tiger

Reklama
JB Jiří Brada @jiri.brada před 9 měsíci02.01.2022 12:07:05
Zapojení termostatu Protherm Tiger

Pročítám instalační návod k tomuto kotli. Zdá se, že návod vznikl automatickým překladačem a jsou v něm nejasnosti.
Na svorkovnici X100 (celkem 6 svorek) je možnost připojit na první dvě svorky regulátor podlahového vytápění - zde nazván maximální termostat podlahové vytápění, vedle jsou dvě svorky pro dvoustavový regulátor a dále dvě svorky e-bus. Přípojíme-li pouze dvoustavový regulátor, pak odstraníme propojku z příslušných svorek a zapojíme tam regulátor. Propojka na svorkách pro regulátor podlah. vytápění musí být ponechána. Připojíme-li regulátor e-bus, pak musí být propojky dvě. Je to tak správně?
Jaký je rozdíl mezi komunikací e-bus a Open Therm? Předpokládám, že se jedná o dva různé systémy, vzájemně nekompatibilní, vyžadující i různé regulátory.
Existuje vůbec regulátor umožňující modulaci výkonu kotle, nevyžadující externí čidlo (tedy prostorový regulátor s modulací)?

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

2 odpovědi

Zobrazit všechny reakce
Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.