Izolace a těsnění mezi kouřovodem a zdí

Rubriky:

Reklama
BG Blue Goof @bluegoof před 2 roky09.01.2022 19:42:44
Izolace a těsnění mezi kouřovodem a zdí

Dobrý den přeji,
chtěl bych vás požádat o radu jak postupovat s izolací či těsněním.
Zrušil jsem průchod mezi obývacím pokojem a ložnicí a do vzniklého prostoru jsem nainstaloval krbovou vložku.
Detail vidíte na obou přiložených obrázcích.
Zadní stěnu jsem postavil z tepelně izolačních desek.
Roura kouřovodu prochází do onoho zadního pokoje - ložnice.
Izolační desky jsem vyřezával s co nejmenší vůlí mezi deskou a rourou kouřovodu, někde byla vůle 1cm, někde 0,5 cm.
Tuto vůli jsem následně vyplnil kameninovou, patrně čadičovou vatou, která se používá na obalování ocelových kouřovodů.

Má to plnit zejména hlukový účel, aby zvuk z televize nerušil v ložnici.
Izolaci jsem do volného prostoru vložil a natlačil.
Nyní po 3 měsících vidím 2 problémy:
První problém: izolace se hodně drolí a sype a patrně spolu s horkým vzduchem létá do místnosti kde jí vdychujeme.
Druhý problém: mezi izolací a rourou již prosvítá světlo, patrně neustálým roztahováním roury se izolace vytlačila, již nevyplňuje celý prostor a to znamená že nebude bránit hluku pronikat do ložnice.

Poraďte mi prosím jak řešit tuto situaci.
Napadlo mě místo izolace vyplnit prostor kamenářskou šňůrou, kterou bych do prostoru vtlačil a z vnější strany zafixoval kamenářským tmelem.
Tím by šňůra mohla zůstat neustále přitlačená k rouře a plnila by funkci jak zvukové izolace tak taky by se snad tolik nedrolila a my bychom to nemuseli vdechovat.

Budu rád za vaše názory a rady jak danou situace řešit.
Moc děkuji.
Martin

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

0 odpovědí

Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.