Invertorové TČ - velikost taktovací nádoby

Rubriky:

Reklama
PS Petr Spurny @petr.spurny852 před 6 měsíci11.01.2022 10:21:44
Invertorové TČ - velikost taktovací nádoby

Rozhodl jsem se pro instalaci TČ, které bude vytápět 2 domy. Mám 3 nabídky. IVT (AIR X 170). Mitsubishi Zubadan PUHZ 140. Mitsubishi Zubadan PUD140.
Vše od profi firem. IVT je bez taktovací nádoby. PUHZ s nádobou 120l, PUD s nádobou 240l. Funkce té nádoby bude také jako termohydraulický rozdělovač, budou na to napojeny 2 okruhy, pro každý dům jeden. Regulace ekvitermní. V domech radiátory s termohlavicemi (celkem 26 ks v obou domech) TZ 16kW vylučuje použití IVT, má malý výkon. Tbiv pro oba stroje Mitsubishi je stanovena na -9 a -10, výpočty. Vytápení je a bude i s TČ se spádem 45-35 st. C. Ohřev TUV.
Dotaz: Stačí nádoba 120l, nebo má smysl těch 240l? Proč IVT nanavrhuje nádrž , když jde také o invertor a podmínky jsou stejné? Jak ta nádoba pomůže provozu vytápění?
Děkuji předem za názory

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejlépe hodnocené

Nejnovější příspěvky

36 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.