VPC - přerušení tepelného mostu v patě zdiva

Rubriky:

Reklama
MP Michal Polák @michal.polak769 před 2 roky15.01.2022 09:20:23
VPC - přerušení tepelného mostu v patě zdiva

Dobrý den,

mám prosím dotaz ke konstrukčnímu detailu "přerušení tepelného mostu v patě zdiva". Plánujeme stavbu z VPC 175mm KMbeta. Standardní blok má lambdu 0,37 a THERM/ISO blok 0,33 (pokud nemá výrobce na webu chybu). Tepelný odpor THERM/ISO bloku je prý o 50% vyšší. Výška standardní tvárnice 248mm vs. ISO blok 113mm. Není mi jasné, jak ISO blok s jeho výškou a lambdou může tepelný most přerušit a to za cenu šílených 60.000Kč za první šár o výšce 113mm (počítáno pro náš konkrétní projekt). Izolace uvažujeme 300mm šedý EPS obvodové zdivo, 280mm podlaha a cca 280mm perimetr+sokl do hloubky 80cm. Z tepelně izolačních benefitů mi to přijde jako čistý marketing. (návratnost z pohledu úspory energie 30 let plus také neřeším).

Co mě trápí nejvíce: Mám se obávat v případě vynechání ISO bloku kondenzací v patě zdiva => následné plísně? Prosím o váš názor.

Děkuji
S pozdravem
Michal Polák

Upraveno autorem před 2 roky
Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejlépe hodnocené

Nejnovější příspěvky

17 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.