Trámový strop ve starém domě

Rubriky:

Reklama
PS Petr Spatzierer @petr.spatzierer029 před 4 měsíci19.01.2022 18:07:33
Trámový strop ve starém domě

Zdravím všechny odborníky. Rád bych se zeptal ne jednu záležitost. Ve starém domě je stodola - neobytná část. V tomto roce jsem v celé stodole nechal udělat novou betonovou odvětrávanou podlahu. V této stodole bude vytvořena jedna obytná místnost a spíž. Tedy stodola bude přepažená příčkou. Teď již ke stropu. Rád bych udělal trámový strop se záklopy. Maximální délka stropního trámu bude 4,5 m. Jeden konec bude ležet na zmíněné příčce. Jak silná příčka by měla být, aby mohl být na ní položený strop? Příčka bude z ytongu. Stačí síla příčky 20 cm?
Druhá otázka je uložení stropního trámu do obvodové zdi. Jelikož je to jen stodola, kdysi přestavovaná, je složená z cihel a starých tvárnic tak síla obvodové zdi ve výšce stropu je cca 32 cm. Tato nosná zeď bude zevnitř obezděná ytongem 10 cm. Do jaké hloubky bude potřeba udělat kapsy pro stropní trám a bude potřeba ho ukotvit nebo nechat volně ležet? Strop bude pochozí, možná v budoucnu s vestavbou podkroví. Snad pomůže laický obrázek.
Trámy budou od sebe cca 80 cm.
Díky za pomoc.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

0 odpovědí

Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.