FVE licene na RD 19/25 kW

Rubriky:

Reklama
KD Karel Dvořák @karel.dvorak306 před 2 roky20.01.2022 18:59:59
FVE licene na RD 19/25 kW

Dobrý den, procházel jsem různé stránky, ale nikde jsem nenašel uspokojivou odpověď.

Náš RD zvládne, co do plochy střechy, cca 25 kW na panelech. Protože se chceme vyhnout stavebnímu povolení, zvažujeme snížit na 19 kW s "přípravou" na další panely (až do 25 kW).

1)
Nemám IČ a tedy můj dotaz zní: potřebuji IČ, když chci prodávat přetoky do sítě? (předpokládám, že na licenci nepotřebuji IČ) Další otázka je, jak je to s odvodem daně (sazba,...).

2)
Dále zvažuji možnost panely nad 19kW napojit na samostatný střídač a vybudovat samostatnou elektrárnu, abych se vyhnul stavebnímu povolení a komplikovanému vyřízení licence na elektrárnu nad 20 kW, ovšem tím se technické řešení prodražuje a využití přetoků do baterií, bojleru a wallboxů komplikuje. Řešil jste někdo něco podobného?

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

8 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.