Pokles tlaku v kurení

Rubriky:

Reklama
JW Jozef Wagner @jozef.wagner před 2 roky20.01.2022 22:38:53
Pokles tlaku v kurení

Dobrý deň,

ešte na jeseň minulého roku sme sa pustili do rekonštrukcie staršieho domu. Táto zahŕňala aj výmenu starého kotla za nový (prietokový Protherm Panther 26KKV) a výmenu trubiek a radiatorov. Keďže bol problém zohnať termostat (nedostatok čipov atď atď) tak kotol bežal nonstop približne mesiac v režime ohrevu vody v radiatoroch na 55 stupňov. Pred týždňom sme konečne nainštalovali termostat a počiatočnú radosť za krátko schladil problém.
V momente keď teplota v izbe dosiahla teplotu nastavenú na termostate kotol prirodzene prestal zohrievať vodu v okruhu. Počas prvej hodinky čo nekúril klesol tlak v kúrení z 1.6 baru (ktorý si kotol stabilne držal počas celého mesiaca) na 0.8 baru, kotol vyhodil chybu ohľadom nízkeho tlaku vody a v priebehu ďalšej hodiny klesol tlak na 0.0. Po dotlakovaní si opäť chvíľu držal nastavený tlak avšak opäť po vypnutí ohrevu sa situácia s poklesom tlaku opakovala. Termostat sme teda premiestnili do miestnosti s najvačšími tepelnými stratami, t.j. kotol beží opäť non stop a tlak je stabilný.
Technik čo nám kotol inštaloval len krútil hlavou že taký problem ešte nevidel a podozrieval dve veci - vadný trojcestný ventil a absenciu expanznej nádrže (momentálne používame len tú ktorá je nainštalovaná priamo v kotly). Volal aj do Prothermu a tam mu poradili doinštalovať expanzku.
Stretol sa s niečim podobným niekto z vás? Ja osobne mám podozrenie že voda bude unikať niekde v spojoch na trubkách (aj keď tie boli po skončení montáže natlakované a kúrenár povedal že bez straty tlaku počas troch dní) avšak je mi divné že by voda unikala len keď v okruhu začne klesať teplota.

Vopred ďakujem za rady.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

2 odpovědi

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.