Výměník - správná teplota bypass

Rubriky:

Reklama
JJ Jaroslav Jaroslav @jaroslav.jaroslav504 před 2 roky11.02.2022 23:32:05
Výměník - správná teplota bypass

Dobrý den,
jaká je prosím správná teplota vstupní vody do výměníku kamen z bypass smyčky, aby nedehtoval výměník a komín?
Topenář nám dodal pro bypass termostatický ventil ESBE VTC 511 45°C.
Dle měření čidlem DS18B20 (připojeno stahovačkou na trubce) se teplota vody na vstupu pohybuje okolo 45-47C.

Moje otázka zní, zda je to správná teplota. Všude čtu, že by měla být teplota 62-65C, nejméně jsem našel 55C.
Argument topenáře byl, že ventil 60C by skoro nic nepouštěl do AKU nádrže a snižoval by se výkon do vody.
To se mi ale právě nezdá, vždyť by se jen voda ve smyčce ohřála o 15C víc než teď a pak by ten ventil pouštěl vodu do AKU stejně ne?
Zdá se mi, že výměník je černý od sazí. Nevím ale, jak by měl vypadat při správném provedení. Šamot je načervenalý bez sazí.

PS: Čidla mám na vstupu i výstupu a dle průtoku čerpadla mám výkon do vody max. 3,5kW při topení lisovanými briketami na plný výkon. Nominální výkon výměníku má být 7kW. Nevím, jak bych ty kamna měl rozpálit, aby dávaly nominální výkon...

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejlépe hodnocené

Nejnovější příspěvky

15 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.