Skladba podlahy - systém odvětrávaných podlah IGLU

Rubriky:

Reklama
Radek Radek @slezar před 2 roky15.03.2022 07:47:45
Skladba podlahy - systém odvětrávaných podlah IGLU

Zdravím

Pustil jsem se do rekonstrukce domu a čeká mě důležitý krok, tím je skladba podlahy.
Rekonstrukce probíhá v přízemním patře, tvořeno převážně z vepřovic(kotovic) Podlaha v kuchyni byla betonová, obývák a ložnice podlaha z prken. Vybouráno, vykopáno 50cm. Dům je tak 100let starý , takže hydroizolace není. Podlahy budou betonové, takže po uzavření podlah betonem se bude vlhkost tlačit do stěn. Proto jsem se rozhodl pro systém odvětrávaných podlah IGLU, což by tento problém mělo vyřešit, společně s odvodem radonu z domu. Odvětrávací otvory umístím do rohu každé místnosti s vývodem do nepoužívaného komína.
Vykopáno 50cm
Skladba:
10cm štěrku frakce 16/32 ( zhutnit)
IGLŮ tvarovky výška 18cm
beton 5cm + kari sít 150x150 6mm
tepelná izolace - polystyren 12cm
vrchní betonová vrstva 5cm
Finální vinylová nebo plovoucí podlaha.
Prosím o názory zkušenějších na skladbu podlahy.
Teď k dotazům.
Někde jsem viděl ještě psanou geotextilii, ale nejsem si zcela jistý kam by měla přijít a proč.
Betonové vrstvy by údajně neměli přijít do kontaktu ze stěnou proto by nad IGLU podél stěn měla přijít dilatační páska? Chápu to dobře? ( viděl jsem i podél stěn nopovou folii, ta byla už pod štěrkem vedena podél stěn nahoru do výšky vrchní betonové vrstvy. Mohla by to být alternativa za dilatační pásku?
Děkuji za odpovědi

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

2 odpovědi

Zobrazit všechny reakce
Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.