ZP nebo Propan?

Rubriky:

Reklama
PL Petr Lasota @petr.lasota165 před 2 roky03.04.2022 18:12:24
ZP nebo Propan?

Zdravím, jelikož nám zkrachovala BE a následně to podělal Putin zvažuji přejít na LPG-propan. Po krachu BE jsem uzavřel smlouvu na plyn z ČEZ na 1rok s předpokladem, že se trhy uklidní a cena plynu klesne. Provádím kalkulaci a prosím o vaše připomínky.
Poslední rok jsem spotřeboval cca 1600m3 ZP- otop,TUV,vaření. Při přepočtu 1m3 ZP = 0.72kg propanu. 1kg propan = 1,75 l propan . Jelikož jsem ted přešel z el. na tarif d25 TUV/aku tak nahřívám TUV v době NT. Celková spotřeba pro vytápění je cca 15000kWh. 1kg propanu je 46,6 MJ . Vychází mi spotřeba cca 1200 kg propanu , to je 2100 l x 19 kč = cca 40 000 kč. Kotel mám kond. Baxi Prime , dle info umí propan , stačí nastavit druh paliva a kotel si to seřídí. Přesto mi dodavatel propanu tvrdí, že je třeba vyměnit trysku. Nádrž by mě stála cca 30 000 kč starší, 2700 l.
Dle kalkulátoru bych ted protopil na ZP - ČEZ na jeden rok cca 56 000 kč.
Bud bych smlouvu z ČEZ ponechal a platil pouze paušál,(vyčkat co bude) nebo ZP zrušil , nechal demontovat měřidlo a přešel na propan.
Co vy na to? Lasota

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejlépe hodnocené

Nejnovější příspěvky

60 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.