Je vhodný elektro-kotel jako pojistka v případě přerušení dodávek plynu

Rubriky:

Reklama
Petr Štecher @petr.stecher před 6 měsíci07.04.2022 20:06:06
Je vhodný elektro-kotel jako pojistka v případě přerušení dodávek plynu

Dobrý den,
prosím o radu, jak si pojistit nejistou situaci s plynem. Před 2 roky jsem kompletně zrekonstruoval barák a pro vytápění používám kondenzační kotel Buderus GB172 24-24K. Jsem naprosto spokojený (loňský rok mě vyšel na cca. 20 500 Kč - spotřeba plynu 15,9 MWh), letošní rok bude díky teplejší zimě ještě lepší (předpokládám spotřebu cca. 13 MWh). Nyní ale řeším možnost, jak si pojistit vytápění v případě nedostatku plynu. Bylo by možné a cenově přijatelné připojení k současné otopné soustavě (vše v mědi + nové radiátory) elektrokotel. Který by sloužil, jako pojistka v případě přerušení dodávek plynu?? A jak výkonný elektrokotel případně použít (lze vycházet z výkonu plynového kotle (tedy 24kw)?? Předem mockrát děkuji za jakoukoli radu.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejlépe hodnocené

Nejnovější příspěvky

31 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.