Vytápění TČ+podl. v montované hale z PUR panelů

Rubriky:

Reklama
LW Lukáš Wellendorf @lukas.wellendorf před 2 roky13.04.2022 22:07:44
Vytápění TČ+podl. v montované hale z PUR panelů

Dobrý den, budu stavět menší prodejnu - ocelovou halu z kingspan panelů a potřeboval bych radu - výpočet, jak výkonné TČ použít pro vytápění. PENB mám zpracovaný, ale dle mých laických zkušeností z RD se mi výpočet příliš nezdá. I když uznávám, že takové porovnání kulhá na obě nohy.
Níže přikládám parametry (případně doplním) a byl bych vděčný, kdyby se mi někdo z místních odborníků zkušeným okem podíval, jak by to mohlo vycházet.
Místo stavby - psč 53701
Zastavěná plocha cca 210 m2
objem cca 1100 m3
návrhová vnitřní teplota: 20stC
stěnové panely Kingspan umax 0,18 Wm2K EW15 DP3
střešní panely kingspan umax 0,13 Wm2K REI15 DP3
skladba podlahy 25cm, z toho 15cm EPS 150
výplně oken 4IT-16-4-16-4IT CH.ULTRA U=0,6
výplně výloha Zasklení:6 x 3-sklo ChU.16mm – skladební Ug=0,6, Venkovní: iPlus 6mm, Střed: ESG (kalený float) 5mm, Vnitřní: STRATOBEL 44.2 (8,8) PTN+
topení teplovodní podlahové
bez rekuperace
potřeba teplé užitkové vody - minimální. 2 lidi pouze mytí rukou, počítám s nějakým 10l bojlerem nebo průtokovým ohřívačem

V přílohách přikládám pohledy, řezy, půdorys. Pokud by k výpočtu něco dalšího pomohlo, dodám.

Jde mi především o to, jak výkonné TČ zvolit.
Nechtěl jsem dávat veřejně PENB, který mám. Případně pošlu nějakou soukromou zprávou nebo mailem.
Předem díky za rady.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

14 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.