Lze dodělat nebo jinak využít externí přivod vzduchu ke krbovým kamnům, které tuto funkcni nemají ?

Rubriky:

Reklama
MM Michal Mayer @michal.mayer před 2 roky19.04.2022 12:01:02
Lze dodělat nebo jinak využít externí přivod vzduchu ke krbovým kamnům, které tuto funkcni nemají ?

Ahoj. omlouvám se za možná hloupý dotaz, ale rád bych si v tom udělal jasno. Máme nízkoenergetickou dřevostavbu a v podlaze přiveden externí přivod vzduchu z venku. a samozřejmě komín a přípravu na připojení na něj. Poohlížím se po kamnech a protože je teď situace jaká je, tak nemohu sehnat žádná vhodná, která mají v sobě to napojení. Teď myslím v sortimetu, který se dá běžně koupit skladem. Už jednou jsem u Romotopu objednal kamna, zaplatil zálohu a v den dodání mě řekli, že mám smůlu. Už nechci kupovat nic, na co se čeká a někomu musím dát peníze dopředu. Jenže ze sortimentu skladem nebo v hoby marketech na krámech nejsou žádná kamna, která by ten přívod měla. Navíc jsem zjistil, že taková kamna jsou minimálně o 20 000 dražší. Což mi za jednu "díru" připadá trochu zbytečné. Samozřejmě porovnávám neporovnatelné, kvalita bude asi trochu jinde. Ale já nepotřebuji nic zvláštního, obyčejná kamínka do 5KW.
Můj dotaz zní, zda se ten přívod nedá nějak dodělat do kamen dodatečně a nebo připadně to vyřesit tak, že ten externí přivod prostě bude pod kamny a ty si budou ten vzduch tahat sama. S tím, že bych na to dal nějakou samoregulační klapku aby v době bez provozu kamen nešel do místnosti studený vzduch.
Ve stejné místnosti je také velmi silná digestoř, to píšu pro jistotu. Za jakoukoliv radu předem děkuji.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

13 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.