Vyplatí se mi fve?

Rubriky:

JD Jakub Jakub @jakub.mcv před 2 měsíci28.05.2022 05:47:27
Vyplatí se mi fve?

Zdravím,

Mám na Vás dotaz ohledně fve. Příští rok mi končí fixace u Eonu v tarifu D57d, tak začínám řešit jak dál. Roční průměrná spotřeba je 8MWh, přes léto cca 250kWh, přes zimu 900kWh. Elektrické podlahové topení, bojler, bez tepelného čerpadla, bez klimatizace. Jakou sestavu by jste mi doporučili? Uvažuji třeba o virtuální baterii od Eonu, že co si přes léto vyrobím, tak přes zimu odeberu, jestli to tak teda funguje. Protože přes léto bych to neměl jak spotřebovat. Třeba z Innogy mi napsali, že pro mě je fve neekonomická, návratnost cca 14 let, takže mi ji nedoporučovali, jedině kdybych měl větší spotřebu přes léto. Nabídky jsem dostal vesměs všude podobné, 5kWp+10kWh baterie, maximální dotace. Přikládám měsíční spotřebu. Děkuji

Upraveno autorem před 2 měsíci
Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejlépe hodnocené

Nejnovější příspěvky

29 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.