Stropní trámy

Rubriky:

Reklama
PS Petr Spatzierer @petr.spatzierer029 před 17 dny10.06.2022 17:43:38
Stropní trámy

Zdravím, rád bych se zeptal na rozměry stropních trámů a jejich středovou vzdálenost mezi sebou. Jelikož místnost má šikmou nosnou zeď, tak trám budou v délce od 3,8 do 4,8 m. Strop bude záklopový. Uložení v obvodové stěně v kapse a na vnitřní nosné příčce volně ložený. Na příčce bude betonový věnec. Kapsy budou mít také betonové lože. Nad stropem bude pochozí půda. Jestli tam někdy vznikne podkroví nebo ne je velká otázka, ale spíše tam podkoroví nebude. Mezi záklopama bude vata. Vrchní záklop bude s fošen a spodní z OSB desek.
Dostal jsem od tesaře info, že by stropní trámy měly být 160x200 a uložené od sebe středově 60 cm. Těch 60 se mi zdá zbytečně předimenzované. Nebylo by dostačující 80 cm?
Díky za info.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

1 odpověď

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.