Ostrovní FVE s napojením na DS a dotace?

Rubriky:

Reklama
LM Ludvík Michálek @ludvikm před 2 roky19.06.2022 12:42:42
Ostrovní FVE s napojením na DS a dotace?

Dobrý den,

věděl by někdo z přítomných ze zkušenosti, zda lze realizovat ostrovní FVE, která je napojena na DS a zároveň čerpat dotace? Z podmínek, které jsem četl u dotací, nejsem moudrý.

Samozřejmě chápu, že ostrovní FVE a napojení na DS zní jako oxymoron - pak to není ostrov ale spíše "poloostrov". Čtu a chápu, že na Ostrovní FVE lze čerpat dotace. Ale pak je u těchto FVE vždy uvedeno, že "nejsou napojeny na DS".

Znamená to tedy, že pokud mám "rezervu" z DS, ruší se tím "ostrov", nebo to z dotačního pohledu ostrov stále je?

Jak se to ale pak realizuje, pokud chci ostrov s rezervou z DS? Tedy chci čerpat z DS v případě nedostatku z elektřiny z ostrova, ale nechci prodávat do DS a mít přetoky, abych zachoval princip ostrova.

Díky za vysvětlení, pokud někdo poradí, snad jsem to popsal pochopitelně ;)

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

2 odpovědi

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.