Směšování vody přímo za akumulační nádobou - jsou nutné 2 čerpadla?

Rubriky:

Reklama
LC Lukas Civrny @lukyn_007 před 3 měsíci28.06.2022 16:02:50
Směšování vody přímo za akumulační nádobou - jsou nutné 2 čerpadla?

Dobrý den, moc prosím o radu. Mám rozdělovač podlahové topení, do kterého chci již posílat namixovanou vodu požadované teploty. Topným zdrojem je kotel na pelety, který ukládá ohřátou vodu do 1000l AKU. Z této AKU mám momentálně jeden rozvod pro radiátory (má vlastní čerpadlo, které spíná, pokud jakýkoliv ventil na radiátoru pošle požadavek, že chce topit). AKU má další vývod, kde je také čerpadlo, které se nyní už na nic nevyužívá. Chtěl bych tento vývod využít pro přívod topné vody pro rozdělovač podlahového topení (6 okruhů) a vodu pro tento rozdělovač míchat přímo za akumulační nádrží.
Moje představa byla použití termostatického směšovacího ventilu ESBE VTA 372 20-55°C G 1" na kterém bych si nastavil požadovanou teplotu vody do podlahy a později ho doplnil elektromotorem s ekvitermní regulací. Bude mi stačit pro tento okruh jedno čerpadlo? Je mi jasné, že se čerpadlo zapojuje za termostatický ventil, ale dokáže si tím čerpadlem natáhnout vodu z akumulační nádrže? Zapojení přikládám.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

11 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.