Stanovení činitele teplotní redukce (ČSN 730540-4, ČSN EN 12831), výpočet tepelných ztrát ve zvláštních případech (ČSN EN 12831)

Reklama
JS Jan Skála @jan.skala před 2 roky08.07.2022 05:13:20
Stanovení činitele teplotní redukce (ČSN 730540-4, ČSN EN 12831), výpočet tepelných ztrát ve zvláštních případech (ČSN EN 12831)

Dobrý den
Měl bych dva dotazy týkající se norem ČSN 730540-4 a ČSN EN 12831.
První dotaz se týká stanovení bm (průměrný činitel teplotní redukce v důsledku zpětného získání tepla, viz. příloha). Norma ČSN EN 73 0540-4 odkazuje na normu ČSN EN 12831, která dnes není platná. Je nutné s hodnotou bm dnes počítat? Případně v jakém rozmezí ji volit? Já jsem ji prozatím pro výpočtu uvažoval rovnu 1, důvodem je skutečnost že většina prostor mnou řešeného objektu má prostory u nich b (činitel teplotní redukce) vychází 1.
Druhý dotaz se týká normy ČSN 12831, v této normě je řešen výpočet tepelných ztrát ve zvláštních případech (viz. příloha). Jak již bylo zmíněno výše norma ČSN EN 12831, byla nahrazena normou ČSN EN 12831-1 a proto se nabízí otázka zda je nutné počítat s výškovým korekčním činitele, či nikoliv. Čistě ze zvědavosti by mne zajímalo co označuje hodnota která má být menší nebo rovna 60 W/m2.

Předem děkuji za reakce.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

0 odpovědí

Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.