Tepelné čerpadlo , jalový proud. účiník

Rubriky:

Reklama
CT Cyril Tichý @cyril.tichy před více než rokem29.07.2022 15:53:42
Tepelné čerpadlo , jalový proud. účiník

Zdravím.
koupil jsem si "hračku" od Tuya, kde se mi zobrazuje napětí, proud, kW, kVA, účiník,.. a dal jsem to před TČ, abych měl statistiku o spotřebě.
Napětí v každé fázi je vidět, ukazuje poudy v jednotlivých fázích. až sem je to pro mne super.

Mám 1F TČ o výkonu 5kW a tato Tuya mi ukazuje ve standby režimu TČ na dané fázi , nebo v režimu, kdy TČ vypnu na displeji TČ, neustálý odběr 0,546A
U=230V, I=0,546, výkon =0,009kW (neboli 9W) a účiník 0,070, a potom asi jalový výkon 0,132kVAr
Vzal jsem klešťový měřák a ten mi také napěřil v tu danou dobu 0,546A.

Při provozu TČ (topení v domě nebo natápění TUV) se účiník zvedne na cca 0,96 (dle Tuya)

Zpětně jsem se podíval na odběr z DS v noci a tam vidím neustálý odběr celého domu 135W (mám router, kamerový systém 4 kamery a HDD, synology,..), potom tam vidím výkyvy od lednice atd, nicméně 135W tam vidím stále a 125W je práve 230*0,546=125W

Co s tím? Je chyba v TČ?

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejlépe hodnocené

Nejnovější příspěvky

9 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.