Lze použít kamnářský tmel na komínové vložky schiedel?

Rubriky:

Reklama
PK Pepíno Konrád @pepino.konrad před rokem01.08.2022 17:30:40
Lze použít kamnářský tmel na komínové vložky schiedel?

Chystám se dokončit rozestavěný komín. Je to jednoprůduchová stavebnice Schiedel, průměr vložek je 200mm, které jsou zateplené Orsilem.
Komín je nyní vyzděný pouze po strop přízemí. Na spojování keramických vložek jsem tenkrát použil místo originál Schiedel tmelu kamnářský tmel, tuším značky Soudal.
A chtěl bych se zeptat, narazil jsem na názor, že kamnářský tmel není na lepení vložek vhodný, ať nedostavěný komín raději přebourám a postavím ho znovu a použiju originální tmel od Schiedelu, ať si tak v budoucnu nezadělám na problém. Že kamnářský tmel může popraskat a vydrolit se ze spár, a že vložky pak budou na sobě jen "naskládané."
Že už pár takových případů bylo, že se po použití kamnářského tmele pak dají vložky z komína jen tak vytahovat nahoru.
Prosím tedy o radu, jak dál.
Mám to raději přestavět nebo pokračovat?
Na obalu kamnářského tmelu je opravdu napsáno, že se má používat v pecích a pouze v suchém prostředí.
Předem děkuji, Pepa

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

27 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.