FVE do 20 kWp - stavební povolení

Rubriky:

Reklama
L. K. @liliana před 7 týdny10.08.2022 15:14:15
FVE do 20 kWp - stavební povolení

Dobrý den,

obracím se na Vás s prosbou o radu, jak postupovat.

Máme v plánu FVE s celkovým instalovaným výkonem 7,2 kWp. Dle firmy není třeba stavební povolení ani ohlášení stavby, ptože se instalací dle fy nezmění vzhled stávající stavby, RD nestojí v chráněném území ani není chráněnou památkou atd.

V různých diskuzních skupinách jsem získala v drtivé většině reakci takovou, že by po mně úřad nic požadovat neměl, nebo že se s tím nikdo nesetkal. Údajně pokud plánovaná FVE nepřesáhne maximální výkon 20 kWp, pak ji při umístění na pozemku nemusíte ohlašovat ani žádat o stavební povolení. V případě instalace FVE o výkonu větším než 20 kWp, je pro tuto stavbu vyžadováno stavební povolení.

A teď proč píši.

Na našem SÚ mi bylo řečeno, že budou vyžadovat stavební povolení, protože v očích zdejšího úředníka instalace FVE automatiky mění vzhled stavby. Jelikož jsem firmě věřila, tak projekt FVE již běží a já si kladu otázku, zda je tu možnost, že mi úřad FVE nakonec nepovolí. Jde také o to, že náš soused je místní kverulant, má tyhle úřednické věci opravdu rád a vyžívá se v tom. Souhlas se stavbou mi nedá, naopak. Opravdu je u FVE standardní chtít stavební povolení? Nestačí jen ohlášení stavby nebo územní souhlas? Prosím, máte s tím někdo zkušenost?

Upraveno autorem před 7 týdny
Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejlépe hodnocené

Nejnovější příspěvky

13 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.