Vytápění a ohřev TUV v RD v dnešní době

Reklama
MS Michal Svoboda @michal.svoboda910 před 7 týdny10.08.2022 20:43:07
Vytápění a ohřev TUV v RD v dnešní době

Jsem ve fázi řešení vytápění a ohřevu TUV u domku se 2. podlažími a obytným podkrovím. Tepelné ztráty cca 4 kW, podlahové vytápění. Původně jsem chtěl využít pro topení elektrické topné kabely s centrální regulací a krbová kamna v centrální místnosti, pro ohřev TUV bojler s elektrickou patronou. Bohužel tato varianta vzhledem k mixu obnovitelných zdrojů není možná, tak přemýšlím jak to tedy v dnešní době pojmout. Plyn je k dispozici, ale tomu bych se chtěl vyhnout. Nabízí se tepelné čerpadlo nebo krbová kamna s výměníkem, nemám s tím vůbec zkušenosti a ani netuším pořizovací náklady. Náklady provozní vzhledem tepelným ztrátám by neměly být zásadní. Máte s tímto zkušenosti, co byste mi doporučili? Díky

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejlépe hodnocené

Nejnovější příspěvky

14 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.