Maximální pokuta za překročení povolených přetoků

Rubriky:

Reklama
ZH Zbyněk Halousek @zby61 před rokem11.08.2022 11:18:50
Maximální pokuta za překročení povolených přetoků

Dobrý den,
je tady na toto téma více vláken, ale jsou i dost stará a je tam smetí (jenom cituji). Chtěl bych se tedy zeptat, jestli počítám správně, v jaké max výši mi asi hrozí pokuta, pokud si to neohlídám:

- řekněme, že mám 10 kWP (ať se to dobře počítá), povoleny přetoky v této výši
- nemám baterii, takže mi přetoky hrozí jen z důvodu vysokého svitu a příliš kvalitních panelů (podle katalogu 450-470 W, ale povolený přetok byl počítán na 460 W)
- teoeticky, celý srpen každý den svítí na plné pecky, a mám doma nulovou spotřebu, jsem na dovolené
- teoreticky, celý srpen, každý den, od samého rána do večera, dodávám do DS 11 kW místo povolených 10 kW (víc než 10% navíc asi nehrozí, ne?)
- v rámci každé čtvrthodiny tedy dodávám 1 kW nad povolenou hodotu
- i když mám takových čtvrthodin přes tisíc (31 dnů á 12 hodin á 4 čtvrthodiny), bere se v úvahu jen jedna, ta nejhorší, je to tak?
- dostanu tedy (za srpen) pokutu 1683 Kc * 1 kW = 1863 Kč

Je to tak? Nehrozí mi ani teoreticky žádné desetitisícové pokuty, že?

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

3 odpovědi

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.