Podkladový beton na štěrku - chudý beton

Rubriky:

Reklama
JH jiří haberle @jiri.haberle před 8 týdny12.08.2022 09:04:00
Podkladový beton na štěrku - chudý beton

Dobrý den,
podařilo se nám udělat velmi chudý beton vyztužený 4mm oka 150x150 na štěrkovém podsypu tl. cca 20cm.
Tento ochuzený beton je umístěn v rekonstruovaném domě v prostoru mezi kamenným základem. Šterkový podsyp je hutněný i podklad je hutněný pěchcem a na pak deskou ale stále si myslím že by se v budoucnu mohlo stát to že si to celé sedne podkladový beton s sebou vezme SBS modifikovaný pás který přetrhne a do EPS půjde vlhkost. Naštěstí je tam ale dost štěrku takže tam tolik vlhkosti nebude. SBS pásy budou přivařeny k hydroizolaci ve zdivu.
Napadlo mě udělat toto: První vrstvu V60 S35 lepenky natavit na desku hořákem na pevno a druhou vrstvu elastek 40 special mineral nechat volne položenou na te předchozí která bude tzv. plovoucí a v případě sedání nebude namháná na tah a spíše se přizpůsobí pohybům toho podkladního betonu při případném sedání. Možná je to zbytečné a nic se nestane ale nechci to ponechat náhodě. Je to správná úvaha nebo je to nesmysl?

PS. ještě dodám že jsem půdovně chtěl kari sítě navrtat do základu atd a svařit, ale z toho sešlo.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

0 odpovědí

Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.