Nastavení zákazu přetoků na hybr.střídači Goodwe

Reklama
IL Ing.Jan Lepič @ing.jan.lepic před více než rokem19.08.2022 17:58:19
Nastavení zákazu přetoků na hybr.střídači Goodwe

Dobrý den,

Cca 2 měsíce mám nainstalovanou FVE na své vile v Teplicích,použitá technologie je hybr.střídač GoodWe GW 10K-ET a bateriový box Dyness 10.5kWp,
instalační firma mi bohužel není schopna vysvětlit mé tech.dotazy na portálu SEMS a další mnou vznesené dotazy.Chtěl bych zde požádat o pomoc
v následujících dotazech:

1/ mám fix.výhodný tarif od ČEZ,který mi zakazuje přetoky z FVE do sítě,nevím,zda mám nastavený na hybr.střídači zákaz přetoků do sítě a jak to lze nastavit?
V případě přetoků se vystavuji pokutě ze strany ČEZ.

2/ Na portálu SEMS nerozumím jedné věci,v těchto dnech,kdy je průměrná denní výroba cca 40kWh,která vysoce překračuje denní spotřebu všech elektrospotřebičů
v místě bydliště, což je 12kWh,na grafu SEMS se mi ukazuje,že od ČEZ neustále kupuji denně asi 6kWh,do FVE jsem instaloval proto,abych veškeré přebytky
vyrobené energie kumuloval do baterie a posléze t.j. v zimním období je spotřeboval,stav baterie mi ukazuje hodnotu cca 20% tak proč od ČEZ kupuji?

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

9 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.