více zdrojů vytápění

Rubriky:

Reklama
JM Jozef Mitro @jozef.mitro před 6 týdny23.08.2022 11:37:10
více zdrojů vytápění

Dobrý den,
pro inspiraci hledám někoho, kdo má více zdrojů vytápění pro RD.
RD o rozloze cca 250m2 vytápím kotlem EcoScroll Alfa, který je pro mne hlavním zdrojem (topení ořech II). Mám záměr v kuchyni udělat kachlový sporák (nebo kamna) s výměníkem (výkon ještě nevím). Mám představu, že bych tyto kamna zapojil do stávající soustavy a přitopil v domě v období jara/ podzimu (mám docela dost dřeva, které nedokážu zužitkovat v kotli. Ale zas ne tolik, abych mohl dřevem topit celou zimu). Jako podružný spotřebič pro kamna bych měl kombinovaný bojler TUV a jeden radiátor na chodbě (tyto dva spotřebiče by sloužili pro odběr tepla i v létě a zimě při topení v kamnech).
Chci se zeptat, nemá někdo podobně řešený dodatečný zdroj vytápění? Jak máte v tomto případě řešené přepnutí okruhu teplé vody do hlavního rozvodu a do spotřebičů?
dík moc,
J. Mitro

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

6 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.