Komín Schiedel 180 mm 10 metrů vysoký - poraďte

Rubriky:

Reklama
PN Petr Novák @petr.novak398 před více než rokem27.08.2022 20:06:00
Komín Schiedel 180 mm 10 metrů vysoký - poraďte

Dobrý den, mám komín ze sklepa, do obýváku a do dalšího patra přes dětský pokoj a pak 2 metry nad rovnou střechou. V přízemí nyní budou kanadská kamna 3 - 11 kw a o patro výš je dětský pokoj. Dnes jsem zde měl kominíka a zjistili jsme, že v pokoji v patře za revizními dvířky není komín nijak zacpaný - chybí tam SCHIEDEL 101693 Revizní uzávěr - pevná paliva UNI 18, který stojí 1400 Kč.

Nerad bych, aby se děti nějak udusili a proto potřebuji tuto odbočku do pokoje ucpat.

Buď tedy koupit originál revizní uzávěr a nebo nějakou zátku - např. tato originál.

Záslepka kouřovodu kovová SCHIEDEL UNI PLUS 18 - za 1100 Kč

nebo nějakou obyčejnou záslepku, dovnitř dát komínový tmel, pak zátku a další vrstvu tohoto tmelu.

Co byste mi doporučovali kvůli bezpečnosti.

Bohužel nevím zda tam vůbec originál revizní uzávěr dám, protože dvířka do komína jsou blbě zazděná a jsou tak 5 mm nad otvor do komína - není to uprostřed. Viz. foto.

Prosím o radu odborníků.

Za mě bych koupil nějakou zátku, bud originál a nebo nějakou náhradu s provázkem a komínový tmel

http://kominy-schiedel.cz/zaslepka-kouro…

vnitřní rozměr je přesně 180 mm

V komíně se topilo jen při stavbě domu palety a v tomto pokoji to ani v tomto stavu nekouřilo. Nyní to musím tedy utěsnit

Upraveno autorem před více než rokem
Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

30 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.