FVE - informace pro firmu - co očekávat?

Rubriky:

Reklama
ML Miroslav Lučan @miroslav.lucan před více než rokem30.08.2022 21:37:45
FVE - informace pro firmu - co očekávat?

Dobrý den, chystám se poptat FVE a uvádím níže údaje, které jsem dal dohromady. Co efektivního s rozumnou návratností se dá dát na střechu? Oceňuji rady, tipy, doporučení. Jaké firmě se vyhnout (narazil jsem na negativní zkušenosti zde) a jak laicky poznat nevýhodnou nabídku? Vím, že nejvíce vyrobím v létě, když mám minimální spotřebu domu a nemám kam energii uložit. Proto se snažím načerpat informace o produktu virtuální baterie, ale to taky není úplně jednoduché v této době. Každopádně uvádím spotřebu přes zimu v posledních 3 letech. Jestli jsem napsal i nějaké nesmysly, tak to berte s rezervou :) Díky za reakce zkušených.

- RD vše komplet v elektrice, elektrokotel Porotherm, topení do radiátorů, (krbové kamna na parádu a občasné víkendové zimní topení)
- Bojler Dražice 120L
- Dodavatel el. ČEZ, sazba D45d, fix do 8/2023
- 3 dospělé osoby
- Největší spotřebiče: kotel, bojler a lednice
- Klasické spotřebiče: sporák, trouba, mikrovlnná trouba, pračka, sušička
- sklon střechy 35° orientované na JIH
- spotřeba domu v posledních letech:
2019/2020 - 6,5MWh
2020/2021 - 7,7MWh (zima: říjen 2020 - březen 2021 5,1MWh)
2021/2022 - 8,3MWh (zima: říjen 2021 - březen 2022 4,5MWh)
2022/2023 - odhadem 8,3MWh jako rok před tím, tzn. zima říjen 2022 - březen 2023 4,5MWh

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejlépe hodnocené

Nejnovější příspěvky

12 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.