Maximální výkon do komínu - nerez průměr 150 mm, účinná výška 6,5 m

Rubriky:

Reklama
MI Marek Ingr @marek.ingr před více než rokem07.09.2022 10:27:48
Maximální výkon do komínu - nerez průměr 150 mm, účinná výška 6,5 m

Dá se někde zjistit o jakém maximálním možném výkonu lze připojit kamna do komínu?
Interierová krbová kamna, palivo dřevo, jen jeden spotřebič na komín.
Jedná se o nerez vložku d150mm, 0.8mm, účinná výška 6,5 m, z toho 5m izolovaný 25mm minerální vatou.

Našel jsem jen grafy k jiným systémům (ABSOLUT), kde to vychází na cca 27 kW pro d160mm/6,5m. Jinde jsem narazil na info max. 18kw pro d150, apod.

Když jsem zadal parametry komínu a kamen do KESA Aladin - všechna kritéria byla OK až do výkonu cca 29kW, kde již nebyla splněna tlaková podmínka.

Jde mi o to, že jsem pořídil kamna Prity WD W24 s teplovodním výměníkem o jmen. výkonu 24 kw (6+18 do vody), kouřovod d150mm, 76% činnost, dřeva 7,9 kg /h
Jak moc reálné jsou hodnoty uvedených bulharských kamen, opravdu netuším, jestli tomu lze věřit nebo je je nutné podělit bulharskou konstantou.
Kom. vložku dám bohužel jen výše uvedenou, s výškou už víc jít nahoru nemohu, zvětšovat průměr také ne.

Rychlost spalin je cca mezi 1,9 až 2,2 m/s - nebude toto způsobovat nějaké problémy (hluk) nebo je to ještě v toleranci?

Díky za vaše podněty.
PS: Kominíky jsem kontaktoval, co kominík to jiný názor, projektanta v okolí neznám.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

11 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.