Deformace vodoměrné šachty

Rubriky:

Reklama
JV Jarda Vojta @jarda.vojta před více než rokem07.09.2022 12:23:58
Deformace vodoměrné šachty

Dobrý den,
hranatá samonosná vodoměrná šachta je postavena na betonové desce, do výšky cca 30 cm je obetonována a zbytek zasypán zeminou. Po 2 letech je dno vypouklé směrem nahoru, boční stěna značně vyboulená dovnitř. Myslím, že to je podzemní vodou, protože okolní zemina obsahuje dost jílu a stavuje se sem voda. Když jsem tam šachtu instaloval, myslel jsem, že samonosná znamená, že nemusím nic řešit.
Nevím, jak tuto deformaci řešit. Mám strach, že za pár let se celá zbortí dovnitř. Napadly mě tyto varianty:

- odbagrovat zeminu okolo, dát na uroveň podlahy drenážní trubku a odvest ji do kanalu, zasypat štěrkem.
- uvnitř šachty udělat bednění a vybetonovat defacto betonovou šachtu uvnitř.
- protahnout roxory vnějším žebrováním a zalít betonem (ale myslim, že voda projde skrz beton a nevím, jestli to bude fungovat)

Jaroslav Vojta

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

1 odpověď

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.