plne debnenie krovu - impregnovať mokré drevo?

Rubriky:

Reklama
SS Michal Konečný @michal.konecny83 před více než rokem15.09.2022 09:53:22
plne debnenie krovu - impregnovať mokré drevo?

Dobrý deň, plánujem nasledovnú skladbu strešného plášťa bungalovu so sklonom strechy 20 stupňov: krytina Tondach-latovanie-vysokodifuzna folia Tondach FOL-K, plné debnenie (hrubka dosiek 25-30mm, šírka max.150mm)-väzníková konštrukcia krovu..Krov bude neobývaný a zateplenie pojde na strop.
Volal som do Tondachu. Určite neodporúčajú impregnovať latovanie nad fóliou, nakoľko môže dôjsť ku vyplaveniu impregnácie a poškodeniu fólie. S tým súhlasím. Čo sa týka plného debnenia doskami pod fóliou, tu mi povedali, že je to v podstate jedno. Či bude impregnované rezivo alebo nie, nakoľko fólia neprepustí vodu a teda by nemalo dôjsť k vyplaveniu impregnácie a následne ku kontaktu s fóliou.
Drevo na plné debnenie určite nebude vysušené. Našiel som viacero informácií, kde sa píše že do mokrého dreva škodcovia nepôjdu, ale obávam sa plesní vzhľadom na čerstvosť dreva.
Zvažujem teda nasledovný postup. Ak použijem čerstvé drevo a dám ho naimpregnovať, tak za cca 30 dní dostatočne impregnácia vsiakne. A až následne ho umiestnim na krov a položím na to fóliu. Avšak hodil by sa mi aj iný pohľad/názor na danú záležitosť. Ďakujem

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

1 odpověď

Zobrazit všechny reakce
Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.