Zateplení v garáži - zasekání lišt

Rubriky:

Reklama
Jan Šváb @honza987 před rokem24.09.2022 13:56:56
Zateplení v garáži - zasekání lišt

Dobrý den, rád bych si nechal poradit. Máme nevytápěnou garáž, která je součástí domu. Na stěně mezi domem a garáží je v garáži pod omítkou cca 3 cm tepelné izolace. Nyní nám budou montovat fotovoltaiku a přes garáž povede několik tras kabelů.

Moje otázka je, zda je rozumné (a možné) lišty "zasekat" do zateplení (tzn. odstranit zateplení podle rozměru lišty, lištu přichytit přímo na cihlu a pak případně obnovit omítku) a pokud ano, jak nejlépe postupovat|?

Důvod proč to chci dělat je jednak estetícký - aby mi v garáži nevedla spleť lišt - a jednak mi připadá, že lišty přichycené na polystyren (nebo co ta izolace je) nebudou dostatečně pevně držet.

Nevím, jestli by to neporušovalo třeba nějaké požární předpisy (vysoké napětí z FVE) a i jestli ne, tak jestli je to dobrý nápad? Z pohledu laika se mi zdá, že dutá uzavřená lišta bude izolovat stejně dobře jako tepelná izolace, takže z hlediska tepelného prostupu zdí to bude minimální rozdíl a není to podstatné. Je to tak doopravdy? Je potřeba brát v úvahu ještě něco dalšího, co jsem si třeba vůbec neuvědomil?

Pokud to tedy není blbost, tak jak nejlépe postupovat? Čím odstranit omítku, ale aby se neoloupala ve větší ploše než je plánovaná cesta lišty? Jak nejlíp odřezat tu izolaci?

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

0 odpovědí

Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.