Diskuse ke článku: Ceny tepelné energie pro konečné spotřebitele ve vztahu k palivům a lokalitám

Autor článku: Ing. Josef Hodboď, redakce
Plné znění článku: Ceny tepelné energie pro konečné spotřebitele ve vztahu k palivům a lokalitám
Anotace článku: Článek zachycuje vývoj průměrných výsledných cen tepelné energie, která je dodávána konečným spotřebitelům (do odběrného tepelného zařízení) v období 2006 až 2015, včetně předběžných cen tepelné energie k 1. 1. 2016 (tedy předpokládaných cen za rok 2016). Do přehledu cen tepelné energie pro konečné spotřebitele jsou zahrnuty ceny tepelné energie, která je dodávána z rozvodů z blokové kotelny, venkovních sekundárních rozvodů, domovní předávací stanice, centrální přípravy teplé vody a z domovní kotelny. Průměrné ceny za jednotlivé roky jsou stanoveny váženým průměrem, kde váhou je množství tepelné energie vyrobené z uhlí nebo z ostatních paliv.

přidat ke článku nový příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Re: uhlíVladimír Křen14.02.2017 19:30
uhlíJosef Hodboď14.02.2017 19:05
CenyVladimír Křen14.02.2017 07:41

Příspěvky
Předmět: uhlí
Autor: Josef Hodboď
Datum: 14.02.2017 19:05 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 123662
reakce na ...
Dobrý den,
uhlí pro teplárny je jiné než uhlí do kotlů pro domácnosti. V kotlích v RD se smí pálit jen předepsané palivo a tam uhlí pro teplárny rozhodně nepatří. Jak s ohledem na vlastnosti kotle, tak s ohledem na platné zákony, zejména zákon o ochraně ovzduší. Použití nechváleného paliva je třeba dát do souvislosti s možnými kontrolami provozu kotle až v domácnostech. Tato nově zavedená možnost platí, nebyla zrušena.
ERÚ ve svých podkladech vychází z cen, které mu sdělují dotčené subjekty. K těm domácnosti a i mnohé další subjekty nepatří.

Předmět: Re: uhlí
Autor: Vladimír Křen
Datum: 14.02.2017 19:30 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 100035
reakce na ...
V úvodu je potom zavádějící informace "Do přehledu cen tepelné energie pro konečné spotřebitele jsou zahrnuty ceny tepelné energie, která je dodávána z rozvodů z blokové kotelny, venkovních sekundárních rozvodů, domovní předávací stanice, centrální přípravy teplé vody a z domovní kotelny."

Zdroj: https://www.tzb-info.cz/ceny-paliv-a-energii/15366-ceny-tepelne-energie-pro-konecne-spotrebitele-ve-vztahu-k-palivum-a-lokalitam
V grafu č.10 by měl být minimální výkon definován nikoliv pouze do 3MW.

Předmět: Ceny
Autor: Vladimír Křen
Datum: 14.02.2017 07:41 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 100035
reakce na ...
Velice zajímavé porovnání cenových relací. Dovolím si upozornit na jisté nepřesnosti. Uhlí pro teplárenské využití je v jiné cenové relaci vzhledem k jeho nižší výhřevnosti. Toto uhlí v domácím kotli prostě nebude hořet a pro domácnosti zde bude vždy více prodejních stupňů. Deformovaná cena el. energie v současné době zhoršuje ekonomii kombinované výroby el. energie a tepelné energie. Bohužel do ekonomie provozu KVET zasahuje výrazně též venkovní teplota.

přidat ke článku nový příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 

Aktuální články na ESTAV.czJak poznat poškozené stavební dříví, jak se projevuje dřevokazný hmyz a houbyO fotovoltaiku je v ČR zájem, bariérou jsou vstupní nákladyTmavé dekory dveří v kontrastu nebo v tónu?Další plavební komora na Vltavě? Povodí chce oživit debatu o stavbě