Zateplení obvodových stěn - 200mm EPS/EPS Grey

Rubriky:

Reklama
PK Petr Kozusnik @petr.kozusnik před více než rokem21.10.2022 10:02:49
Zateplení obvodových stěn - 200mm EPS/EPS Grey

Dobrý den,

Řeším dilema mezi výběrem izolantu. Budu zateplovat patrový RD, sedlová střecha, 195m2 plochy, Porotherm 30.
Naprojektováno mám 200mm minerální vaty - byl jsem do poslední chvíle rozhodnutý a přesvědčený o použití vaty.

Vzhledem k více než dvojnásobným nákladům při použití vaty vůči zatepení EPS, se nyní začínám přiklánět k použití EPS.
Můj dotaz bude obecný a určitě na něj nepůjde odpovědět přesně, ale přesto bych poprosil o nějaké střízlivé názory, které mi pomohou se rozhodnout.

Náklady na izolaci:
EPS 70F - 0,039 W/m.K 70000Kč
EPS 100F - 0,037 W/m.K 85000Kč
EPS 70F GREY - 0,031 W/m.K 85000Kč

Vzhledem k provádění svépomoci jsem se chtěl vyhnout obavám ohledně nedostatečného zakrývání šedého polystyrenu a jeho degradace na sluníčku.

Dotaz zní - má opravdu smysl investovat tento rozdíl (nepočítám lepší lepidlo a pracnost) na výslednou spotřebu a tedy návratnost v nákladech za vytápění? Netuším, jak velký rozdíl ve spotřebě udělá - zda to budou za rok řády stovek nebo tisíců - samozřejmě pokud budeme brát v potaz průměrné spotřeby a průměrné ceny - nepotřebuji nic přesného. Kdyby bylo potřeba dodat další podklady například z PENB, není problém.

Díky předem všem za Vaše názory.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

38 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama
Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.