Cirkulace TUV v bytě

Rubriky:

Reklama
ML Martin Lukeš @martin.lukes083 před více než rokem08.11.2022 20:34:37
Cirkulace TUV v bytě

Zdravím,
bydlím v bytě, kde máme dálkové vytápění. Příprava teplé užitkové vody probíhá v bytové stanici ve výměníku u nás v bytě ve stoupačce. Chci se zeptat na názor ohledně cirkulace TUV. Máme cirkulační čerpadlo, které měl minulý majitel bytu odpojené. A já přemýšlím zda ho zapojit, aby TUV cirkulovala a byla stále ohřívána na určenou zvolenou teplotu. Teď musím chvíli čekat, než mi začne téct v koupelně teplá voda, což je samozřejmě plýtvání vodou. Nicméně po zapojení cirkulace probíhá neustálé ohřívání TUV a tím roste odběr tepla. Co je potom ekonomičtější? Neplýtvat studenou vodu, anebo nepoužívat cirkulaci (stálý odběr tepla)? Je samozřejmě možnost přes pokojový termostat nastavit spouštění cirkulace pouze v určitých časech. Pokud bych se rozhodl využívat cirkulaci TUV, na kolik nastavit teplotu cirkulující vody. Mně osobě by stačila teplota cca 35-40°C, nicméně při těchto teplotách se může údajně množit bakterie Legionella.
Prosím o Váš názor a případnou radu. Děkuji.

Upraveno autorem před více než rokem
Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejlépe hodnocené

Nejnovější příspěvky

10 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.