Vysvětlení pojmů z PND ČEZ distribuce

Rubriky:

Reklama
MR Martin Richta @martin.richta před více než rokem12.11.2022 13:42:23
Vysvětlení pojmů z PND ČEZ distribuce

Dobrý den.
Spustili jsme FVE s baterií a registroval jsem se na PND. Mám první data ze včerejška a zjistil jsem, že moc nerozumím pojmům a systému měření na tomto portále. Chtěl bych si to průběžně porovnávat ze SEMS portálem. Abych mohl objektivně porovnávat oba portály, musel bych pochopit, jak to mám číst na PND. Můžete sem někdo dát rychlé užitečné informace? Snažil jsem se to nejprve najít na internetu, ale nezadařilose. Tak to zkouším pochopit sám. Ale raději bych vysvětlení od někoho, kdo to má v malíku.

Pro začátek by stačilo laikovi (to jako mě) vysvětilit, co vidím na těchto záložkách:
01 Profil spotřeby (+A)
02 Profil výroby (-A)
03 Profily výroby (-A, -Ri, +Rc)
04 Profily spotřeby (+A, +Ri, -Rc)
07 Spotřeba energie za den (+A)
08 Výroba energie za den (-A)

A teď moje postřehy... chápu správně, že v záložce 01 jako spotřebu vidím i to, co spotřebovávám z baterie a zároveň tu samou energii z baterie vidím v 02 jako výrobu? Asi aby se to vynulovalo. Z toho tedy usuzuji, že 01 Profil spotřeby není to, co jsem odebral z distribuční sítě, ale to, co moje domácnost spotřebovala? A 02 je tím pádem to, co jsem vyrobil (solary + baterie) ale neznamená to, že jsem to do distribuční sítě poslal?

Co mám tedy sledovat? Jak s tím pracuje zkušený člověk?
Mě jako laika asi zajímá, kolik sem toho koupil a kolik prodal... ať vím, kolik budu platit.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejlépe hodnocené

Nejnovější příspěvky

20 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.