Dakon BEA 24 BK nejde regulovat teplotu otopné vody

Rubriky:

Reklama
RA Robert Anděl @robert.andel před 4 měsíci16.11.2022 02:15:32
Dakon BEA 24 BK nejde regulovat teplotu otopné vody

Dobrý den, prosím o radu někoho kdo tento kotel zná. Kotel zdá se funguje jinak dobře. Jediný problém je to, že pokud je seplý, ohřívá vodu v potrubí pořád na 80 stupňů, nezávisle na tom co na něm nastavim. Je to nepříjemné, dochází ke kolísání teplot v bytě, radiátory jsou příliš horké. Zkoušel jsem točit potenciometrem co je na kotli ale zdá se že je jedno v jaké je pozici, kotel topí pořád stejně. Také se s tímto potenciometrem dá točit úplně dokola, narozdíl od vedlejšího potenciometru na TUV, který má krajní polohy. Odešel ten potenciometr? (odchází ?) nebo nějaké čidlo? Nebo je problém úplně někde jinde? Děkuju.

Jen. pro info: Tlak je cca 1.5 baru, v Bytě jsou dva velké radiatory, jeden malý plus zebrik, jsou osazeny termostatickymi hlavicemi.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

4 odpovědi

Zobrazit všechny reakce
Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.