TČ - kombinácia Cu,Zn,Fe,Al v rozvode kúrenia - rada

Reklama
MF Marek Fulla @marek.fulla před 16 dny18.11.2022 20:12:24
TČ - kombinácia Cu,Zn,Fe,Al v rozvode kúrenia - rada

Dobrý deň. Idem inštalovať TČ Zubadan 8kw + vnut. jednotka z 200L zásobníkom. Trápi ma však vedomie že pôvodný rozvod UK je mixom všetkého možného čo do použitých materiálov.

Pôvodne sa kúrilo drevom. Dom som takto kúpil.

V sústave je 6/4" a 1" rozvod z asi pozink rúr(6/4) a obyčajnej čiernej ocele (1")toto spojene pozink kolenami a T-kusmi , sem tam je aj mosadz, jeden radiátor ma napojenie (0,3m) plast-hliník, jeden dokonca PPR.

Viem že takéto kombinácie nie sú vôbec vhodné. Časom plánujem prerobiť aj rozvod UK ale to až možno o 3 roky. Moja otázka znie či je toto až takým problémom čo do el.chem korozie . To že mi začne tiecť rúra by som katastrofálne nevidel ale ide mi o Cu výmenník v TČ aby tam nenastal problem alebo povlak . I keď čo viem tak prv by mal degradovať hliník, potom pozink atd. ? Mám sa obávať o samotné TČ keďže výmenník je Cu ? Alebo ako skoro očakávať problém ? Pôvodný rozvod ma vo vnútri rúr jemný čierny povlak.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

9 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem

Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.