Dotaz na vytápění dřevoplynovým kotlem Attack SLX 25 profi

Rubriky:

Reklama
RB Roman Balkis @roman.balkis před více než rokem20.11.2022 16:58:51
Dotaz na vytápění dřevoplynovým kotlem Attack SLX 25 profi

Zdravím, přešel jsem z plynu na topení dřevem a trochu bojuju se zatápěním a provozem.
Proto bych měl pár laických dotazů na zkušené dřevoplynaře.
Parametry kotle a komínu: Attack SLX 25 profi, 2 AN 1600l, komín vložka flexi 12m, průměr 16cm (více nešlo-starý barák-komín 1930)

1. Za jak dlouho od rozhoření a naložení do plna, začně kotel zplyňovat (cca)?
2. Vychází z komína při zplyňování viditelný kouř (bílý, hnědý, )?
3. Po naložení kotle, může se stát, že teplota spalin začne klesat např. z 130 na 100 a až pak zase stoupat?

Moje zkušenosti po cca 2 měsících provozu kotle. Komín netáhl úplně ideálně, tak se vyměnily větší lopatky ventilátoru. I tak mi to občas kouří sopouchem dovnitř kotelny, v závislosti na počasí. V dubnu když byl kotel nový, tak se roztopil dobře (bílý kouř), pak se naložil a když dosáhl kolem 190°C spalin, začal zplynovat, tak z komína nešlo skoro nic, takže jsem to bral jako OK. Teď na podzim při zatápění hnědý kouř, po naložení začne teplota spalin nejdřív klesat a po cca 10 min. zase stoupat, až vystoupá na 180- 190 °C, ale z komína to stále hodně kouří a právě nevím jestli to vlastně zplyňuje. Dá se poznat podle zvuku?

Jaké jsou vaše zkušenosti?
Díky

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

0 odpovědí

Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.