Dvě nerez vložky do jednoho komína?

Rubriky:

ZS Zdenek Seidl @zdenek.seidl před 2 měsíci24.11.2022 09:09:38
Dvě nerez vložky do jednoho komína?

Dobrý den, budu vděčný za rady. Ve 100 let starém rodinném domě máme původní komín, který už se nepoužívá k vytápění (vedle je nová kotelna.) Teď je do starého komína vyvedena digestoř z kuchyně. Chtěl bych ho opět využívat k topení jako záložní zdroj při blackoutu nebo na občasné zatopení pro "atmosféru" (počítám s kamínky kolem 5 kW). Chtěl bych vést komínem ale i tu digestoř, protože jiná možnost moc není. Je mi jasné, že i na digestoř musím použít nerez vložku stejné třídy jako na kamna, když budou v komíně vedle sebe. Komín má světlost 50x50 cm, takže místa je tam dost. Otázky: 1. co musí takové řešení splňovat, aby dostalo revizi? 2. Jak svépomocí vystředit (upevnit) dvě vložky v komíně čtvercového průřezu? 3. Kde se dá sehnat (nechat udělat) takováto atypická krycí deska (80x80 cm + 2 díry)? Děkuji.

Upraveno autorem před 2 měsíci
Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

4 odpovědi

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.