Vlhnutí stěny pod sdk stropem

Rubriky:

AR Arny @arny před 8 týdny28.11.2022 18:27:13
Vlhnutí stěny pod sdk stropem

Zdravím....máme nový dům...30 obvodová stěna a natom 16 cm polystyrenu. Stropy tvoří sdk, ale oproti původnímu plánu se dalo více polystyrenu do podlahy a SDK je ukotvený v první třetině věnce. V zimě se dělo to, že cca 5 cm pod sdk nám stěna vlhla respektive byla studená a dělala se tam pomalu plíseň. Z vrchní strany nebyl věnec zateplený, přisuzoval jsem to tomu. Byť jsem SDK montážníkům jasně řekl, že mají horní vatu dát až za věnec, nezadařilo se to a věnec byl podstatě poodkrytý. Nyní jsem vatu doplnil až na zateplení polystyrenem z venkovní strany. Na věnci nyní leží 20 cm vaty. Problém ale přetrvává, subjektivně když dám ruku pod SDK, tak na těch stěnách mi to přijde studenější. Co s tím? Ptal jsem se, kde se dalo...dle některých je 20 cm vaty stále málo. Nicméně já si myslím, že je problém ještě umocneněý nízkou teplotou, protože problém je hlavně v dětských pokojích, které jsou na severo západní stranu a kde se nyní topí jen na 20,5 stupně. Mám v plánu experimentálně v jednom pokoji tu vrstvu nad věncem ještě o 10 cm navýšit. Někde jsem četl, že vodorovná izolace máme být mnohem silnější, než svislá. Už opravdu nevím, co s tím.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

12 odpovědí

Zobrazit všechny reakce

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.