Rekonstrukce části patra - TN-C-S síť

Rubriky:

Reklama
RL Rostislav Linda @rostislav.linda před více než rokem06.12.2022 13:25:33
Rekonstrukce části patra - TN-C-S síť

Dobrý den všem,

rád bych se zeptal na správné provedení TN-C-S sítě.

Situace: postupně rekonstruuji patro v rodinném domě a jednotlivé okruhy předělávám do "režimu TN-S" z původní staré TN-C elektroinstalace.
Nějaké elektro vzdělání mám, ale nemám žádný oficiální papír ani normu. Zapojení bych udělal já, ale než se do krabice pustí živý proud, určitě to uvidí revizák.
Můj dotaz směřuje na zapojení rozvodnice pro toto patro.

Moje vize (viz obrázek):
1) Zezhora mám přívod L a PEN. PEN vodiče budou označeny modrým páskem na konci, v diagramu jsem to neuměl nějak inteligentně znázornit, proto to tam není.
2) L jde do prvního jističe, který není za proudovou ochranou, PEN na svorkovnici PE.
3) Prozatím nechráněné okruhy (před rekonstrukcí) jsou vlevo od proud. chr. - klasicky spojené jističe a PEN ze svorkovnice PE.
4) Proudový chránič - zezhora L a PEN, dole L a N - N vodič připojený na svorkovnici N
5) Chráněné okruhy zapojeny standardně - PE ze svorkovnice PE, N ze svorkovnice N a L z příslušného jističe.

Poznámky:
- Pokud vím, svorkovnice, kde dojde k rozdělení PE a N by měla být uzemněna. To v mém případě není moc možné, je to rozvodnice v patře RD. Vidíte to jako velký problém?
- Značení vodičů bude L - hnědá, PE - žlutozelená, N - modrá, tam kde je vodič PEN - žlutozelená s modrou páskou na konci
- Jističe: Zásuvkový okruh 16A - char. B, světelný okruh 10A char. B
- Vodiče: CYKY, zásuvkové okr. 2.5mm2, světelné okr. 1,5mm2

Moje dotazy jsou:
1) Má toto zapojení někde vážnou chybu? Co si o tom myslíte?
2) Chránili byste obvody pro bojlery (jističe zvlášť) proudovým chráničem?
3) Lednička bude zapojena v zásuvce na kuchyňském okruhu chráněném fíčkem, tzn. nebude mít zvlášť jistič - vidíte toto jako problém?
4) PC budou zapojeny v pracovně na chráněném okruhu - dle některých zdrojů prý dochází k falešněmu vybavování - co si o tom myslíte?

Moc děkuji!

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejlépe hodnocené

Nejnovější příspěvky

8 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.